Blaty kuchenne - Rogala - Największy wybór kamienia naturalnego w Polsce

Blaty
kuchenne

Zgodzisz się z tym, że kuchnia to serce domu? Z kolei sercem kuchni jest… blat!

Bo to nie tylko miejsce, na którym przygotowujesz posiłki. To często miejsce picia porannej kawy, zjadania posiłków z rodziną czy picia wina i rozmawiania ze znajomymi. To w kuchni jest zawsze najwięcej gwaru, rozmów i śmiechu.

Blat to taki element w kuchni, który jako pierwszy rzuca się w oczy. Nierzadko decyduje też o całym charakterze kuchni - elegancki blat nada kuchni szyku i luksusu, a z kolei klasyczne barwy i struktury sprawią, że kuchnia może sprawiać wrażenie minimalistycznej.

Niezależnie od tego, w jakim stylu jest Twój wymarzony blat, to warto wziąć pod uwagę fakt, że będzie to miejsce, z którego korzystamy niemal codziennie. Dlatego warto zadbać o to, aby blat był stworzony z materiału wytrzymałego i solidnego. Takiego, który posłuży przez wiele lat i nie ulegnie szybko zniszczeniu. A to wszystko może zapewnić Ci kamień naturalny.

Jeśli marzy Ci się kamienny kuchenny blat - z granitu, marmuru lub jeszcze innego rodzaju kamienia, to skontaktuj się z nami. Zapytamy Cię o Twoje potrzeby i pomożemy dobrać kamień, z którego powstanie Twój wymarzony, idealny blat.

Z jakiego rodzaju kamienia ma być wykonany Twój kuchenny blat?

Zobacz, co mamy Ci do zaoferowania:
Granit

To materiał, który jest najczęściej wybierany do blatów kuchennych. Dzieje się tak nie bez powodu - granit ma wiele odcieni i niepowtarzalne wzory, dlatego z pewnością znajdziesz taki, który będzie pasował do Twojej kuchni. Co najważniejsze - granit ma wysoką odporność na ścieranie, uderzanie i temperaturę. Możesz postawić na nim gorący garnek lub kroić żywność bez deski.

Marmur

Marmur możemy określić jako materiał luksusowy, ekskluzywny i przepiękny. Jest wytrzymały, ale łatwiej ulega zniszczeniu, dosyć mocno wchłania płyny, jest bardziej ścieralny i wrażliwy na zabrudzenia. Dlatego, jeśli Twoja kuchnia służy wyłącznie do przygotowania kawy czy herbaty, jest ok. Ale jeśli dużo gotujesz, to bardzo łatwo wyrządzić takiemu blatowi dużą i nieodwracalną krzywdę. Ostateczny wybór należy do Ciebie.

Kwarcyt naturalny

Kwarcyt naturalny to kamień z najwyższej półki, jeśli chodzi o zastosowanie na blacie kuchennym. Wytrzymały, trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i działanie tłuszczów, zasad i soli. Dodatkowo jest przepiękny - występuje w wielu kolorach, można na nim zauważyć piękne marmurkowe przeżylenia (dzięki czemu przypomina marmur).

Dlatego jeśli marzysz o kamiennym blacie, który ma w sobie coś z marmuru, ale charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, to kwarcyt naturalny będzie doskonałym wyborem.

Trawertyn

To kamień, który jest dość miękki i kruchy. Oznacza to, że dość łatwo go zarysować. W użytkowaniu nieco przypomina marmur, dlatego zazwyczaj nie nadaje się do blatów kuchennych. Istnieją pewne wyjątki, jednak zanim zdecydujesz się na trawertyn w kuchni, skonsultuj to ze specjalistą z firmy Rogala.

W firmie Rogala oferujemy również inne, mniej popularne materiały blatów kuchennych, na które wciąż decydują się niektórzy klienci. To materiały takie jak onyks, łupek, wapień czy konglomerat kwarcowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rodzajów kamienia lub chcesz wycenić swój blat, skontaktuj się z nami.

 

Dlaczego warto wybrać blat właśnie z kamienia naturalnego, a nie innego materiału?

Oto główne powody:

Wygoda w kuchni

Kamienny blat umożliwia korzystanie z kuchni w 100 %. To blat, na którym możesz zrobić wszystko - kroić, tłuc, wałkować czy wyjąć gorącą blaszkę z ciastem prosto z piekarnika i położyć ją prosto na blat, bez żadnej podkładki czy deski. Nie musisz martwić się, że jakaś kuchenna czynność uszkodzi Twój blat - będzie wciąż wyglądał jak nowy.

Wyjątkowość

Blaty konglomeratowe często są powtarzalne i łatwo je odtworzyć. Jednak jeśli zależy Ci na blacie jedynym w swoim rodzaju, to warto wybrać kamień. Nie ma dwóch takich samych blatów z kamienia - ten materiał na to nie pozwala. Dzięki temu masz pewność, że Twój blat będzie jedyny, niepowtarzalny i będzie robił wrażenie.


Bezpieczne, bo naturalne

Prawdziwy kamień naturalny jest produktem ekologicznym. To bardzo ważne nie tylko dla Twojego zdrowia, ale także ze względu na nasze środowisko. Wydobycie kamienia zazwyczaj nie wiąże się z wycinką drzew, czy produkcją kolejnych ton tworzyw sztucznych.

Nie wchłania wilgoci

Klasyczne, drewniane blaty z czasem ulegają zniszczeniu, ponieważ mają kontakt z wodą i parą. Blaty kamienne są odporne na ich działanie - nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostawić na blacie mokre naczynie czy otworzyć zmywarkę zaraz po myciu.


Duża wytrzymałość

Jeśli zdecydujesz się na blat kuchenny z polecanych przez nas kamieni, możesz liczyć na to, że będzie on odporny na uderzenia, ścieranie, działanie wysokiej temperatury i pękanie. W przeciwieństwie do innych materiałów, na blat kamienny możesz położyć gorące naczynie czy kroić żywność bez użycia deski. Blat kamienny nie odbarwi się i nie pozostaną na nim żadne rysy.

Ponadczasowość

Pierwsze, co rzuca się w oczy po wejściu do kuchni to blat - dlatego warto, aby wyglądał estetycznie, pasował do kuchni i dobrze się prezentował nie przez rok czy dwa, a przez wiele długich lat. Blaty kamienne goszczą w naszych domach od wielu lat. I nie zanosi się na to, aby miało się to zmienić. Decydując się na kamienny blat dzisiaj, za 10 lub 15 lat wciąż będziesz się cieszyć pięknym i modnym elementem w kuchni.


Kamienne inspiracje - realizacje z wykorzystaniem naszego kamienia

Jeśli słowa to za mało, aby przekonać Cię o tym, jakie wrażenie potrafi wywołać kamień naturalny w kuchni, sprawdź poniższe realizacje. Zainspiruj się i już dziś wybierz kamień, który trafi do Twojej kuchni.

Na co jeszcze możesz liczyć zamawiając blat kuchenny w firmie Rogala? 

W zgodzie z Naturą.

W ostatnich latach coraz więcej ludzi zaczęło przywykać do tego, co sztuczne. Jednak wychodzimy z przekonania, że ingerencja człowieka nie we wszystkim jest konieczna.

To prawda, że nie ma dwóch takich samych skrawków kamienia. To prawda, że przez to nie uzyskamy jednolitego koloru blatu, płytek w łazience czy elewacji. Wielu ludzi próbuje to zmienić, ale czy warto? Przecież tak właśnie wygląda piękno Matki Natury.

My wierzymy, że Natura oferuje człowiekowi to, co najlepsze i najbezpieczniejsze. Warto być blisko niej. Dlatego zaproś Naturę do swojego wnętrza, aby cieszyć się jej obecnością oraz pięknem, którego nie da się podrobić.

Wciąż nie wiesz, czy wybrać kamień naturalny czy jego sztuczny zamiennik? Przeczytaj to.

Wiele osób wybiera blat w pośpiechu, bez zasięgnięcia porady specjalisty. Wtedy wybór pada na nieco tańszy, jednak o wiele niższej jakości, sztuczny materiał, taki jak konglomerat czy spiek kwarcowy.

Z doświadczenia wiemy, że po kilku latach, a nawet po kilku miesiącach codziennego użytkowania blatu właśnie z tych materiałów, niektóre osoby żałują podjętej decyzji. Z rozmów z klientami często wynika, że zwyczajne, codzienne użytkowanie blatu ze spieku lub konglomeratu w ciągu kilku miesięcy potrafi doprowadzić go do zniszczenia.

Każde mocniejsze uderzenie, wylana gorąca herbata, ocet czy sok z cytryny, zarysowanie nożem zostawiają na nim trwały, widoczny ślad i przebarwienia. Taki blat szybko traci swój urok i piękno oraz przestaje wyglądać estetycznie. Często, zamiast być największą dumą i pięknem w kuchni, jest czymś, z czego klienci są najmniej zadowoleni.

A jak wiadomo, prawie nikt nie chce obchodzić się z blatem w kuchni jak z jajkiem. Przecież nie o to chodzi w swobodnym korzystaniu z kuchni. Dlatego, jeśli Ty też nie wyobrażasz sobie być maksymalnie czujnym i uważać na każdym kroku podczas gotowania czy nawet robienia herbaty, to warto wybrać materiał, który z pewnością nas nie zawiedzie - kamień naturalny.

parallax background

Potrzebujesz wyceny swojego blatu?

Nic prostszego! To, czego od Ciebie potrzebujemy to wymiary. Dzięki tym informacjom będziemy w stanie oszacować koszty Twojego nowego, kamiennego blatu.

Jeśli obawiasz się, że Twoje wymiary mogą być niedokładne, nie martw się - zanim przystąpimy do realizacji Twojego zamówienia, wykonawca przyjedzie do Ciebie i dokona dokładnego, profesjonalnego wymiaru. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że blat będzie skrojony na potrzeby Twojej kuchni.

Wypełnij poniższy formularz i poproś o wycenę.

    Wymiary:

    Szczegóły projektu:

    Szkic projektu (akceptowane pliki: JPG, PDF, PNG)

    Magazyn